
Ik eet ze dus heel regelmatig en maak ze ook vaak zelf. Als ik geen zin heb in een saaie lunch, van m'n oude brood af moet of zoals vandaag als ontbijt om Ewan en Mack te verwennen. Een tosti is bij ons altijd met ham en kaas en ik maak ze warm met een grote contactgrill.
De contactgrill is trouwens een van mijn beste keukenaankopen geweest. Ik gebruik hem net zo veelzijdig als ik tosti's eet. Voor tosti's dus (er kunnen minstens twee keer zo veel tosti's in dan in een tosti-ijzer), als grill voor vlees of groenten, om quesadillas mee te maken of als minioven om diepvriespizza's mee op te warmen. (Dat laatste doe ik niet meer zo vaak sinds de mini pizza crossa van Dr Oetker uit de collectie is. Die waren zoo lekker :-(.)
Ik denk dat ik niet uit hoef te leggen hoe je een tosti maakt, maar hier nog wel wat tips:
- eet ze met ketchup (of curry). Lekker dippen of smeer de saus aan de binnenkant van het brood.
- smeer boter aan de buitenkant, voor het bakken dus, dan krijg je een mooi bruin krokant korstje.
- probeer eens een andere kaas, bijvoorbeeld oude kaas of cheddar.
*Update 30-4-2016: Inmiddels heb ik een nieuwe favoriete manier om nog meer tosti's tegelijk te maken, hij staat tussen deze korte tips.*
Hoe eten jullie je tosti's?
Overzichtspagina recepten
Volg mij op Facebook, Instagram, Pinterest, Google+, YouTube en/of Bloglovin'
Met salami is ook erg lekker ipv ham! :)
BeantwoordenVerwijderenSalami klinkt ook erg lekker, ga ik proberen!
VerwijderenMet gerookte zalm en kruidenkaas voor de deluxe-versie! Of met mozzarella, tomaat en pesto voor de zuiderse variant .... Mmmm, ik krijg al honger!
BeantwoordenVerwijderenMozzarella, tomaat en pesto is altijd lekker, dus dat ga ik ook proberen. Bedankt voor de tips!
VerwijderenOns tosti-ijzer is kapot maar gelukkig is de slow food variant volgens Olivia de lekkerste; in de koekenpan.
BeantwoordenVerwijderenHeb ze ingesmeerd met boter, hoor!
Ciao, mi amore